top of page
  • Zdjęcie autoraRestauracja Dębowa

Co powinniście wiedzieć chcąc zorganizować wesele w plenerze?

Zaktualizowano: 26 cze 2023

Udało Wam się ustalić termin przyjęcia weselnego na miesiące wiosenno-letnie. Teraz szukacie sali odpowiedniej na Waszą imprezę weselną. Do tej pory jednak żadne miejsce nie przypadło Wam szczególnie do gustu.

A co powiecie na organizację wyjątkowego przyjęcia w plenerze? Takiego jak w romantycznych filmach - w otoczeniu zieleni, kwiatów i śpiewu ptaków. Jakie są "za" i "przeciw"? Wyjaśniamy w naszym najnowszym wpisie.


Organizacja wesela w plenerze Bielsko Biała
Przyjęcie weselne w plenerze gwarantuje niepowtarzalny klimat

Impreza weselna w plenerze - jakie są jej zalety?

Zastanawiacie się nad opcją organizacji wesela w plenerze? Okolice Bielska mają kilka miejsc, w których możecie zrealizować swoje marzenie. Jednak zanim podejmiecie ostateczną decyzję, poznajcie największe, naszym zdaniem, jego zalety (a poniżej również utrudnienia).

Niepowtarzalny klimat przyjęcia w otoczeniu przyrody

Otoczenie przyrody i świeże powietrze, stwarzają klimat jakiego nie zapewni Wam żadna, nawet najbardziej idealna sala weselna. Jeśli marzycie o zorganizowaniu wyjątkowego przyjęcia weselnego, takiego które zachwyci Waszych gości i na długo zostanie w pamięci, to plenerowa sceneria wpisuje się w tą ideę w sam raz.


Ważne w tworzeniu klimatu Waszej imprezy jest odpowiednie oświetlenie. Ponieważ zapewne będziecie bawić się do rana, pomyślcie o zapewnieniu optymalnej ilości światła. Wspaniale sprawdzą się do tego świetlne girlandy, lampiony czy latarenki. Po zmroku oświetlą one miejsce przyjęcia i stoły weselne, a przy okazji zapewnią niezwykły romantyczny klimat. Love is in the air!


Dowolność w wyborze stylu wesela i dekoracji

Wystrój sali weselnej na standardowym przyjęciu, w dużej mierze zależy od charakteru sali bankietowej, którą wybraliście. Zaletą organizacji wesela w ogrodzie jest dużo większa swoboda w tej kwestii. To Wy możecie dowolnie wybrać styl imprezy i dekoracji. Przyroda chętnie się do tego dopasuje.


Stoły weselne na przyjęciu plenerowym
Dekoracje stołów na weselu plenerowym to nieskończona ilość możliwości

Urządzenie miejsca, w którym odbędzie się Wasze wesele, również zostaje po Waszej stronie. Przestrzeń ogrodowa ma to do siebie, że niczego nie narzuca. To Wy możecie zaprojektować ją według własnego pomysłu. Sięgnijcie do swoich wyobrażeń o idealnym przyjęciu i pozwólcie żeby chociaż część z nich się spełniła.


Większa ilość miejsca niż na sali weselnej

Plenerowa impreza to zdecydowanie większa przestrzeń. W sali weselnej ograniczeniem jest jej wielkość i organizacja. Tutaj wszystko jest spójne. Sufit to niebo, a metraż to cały teren ogrodu. Pomyślcie jak pięknie wyjdą Wasze zdjęcia ślubne i jakie pole do popisu będzie miał Wasz fotograf ślubny.


Ważną sprawą jest zorganizowanie parkietu do tańca. Ograniczy to ryzyko skręcenia kostki podczas zabawy lub pobrudzenia sukni ślubnej sokiem z trawy. Część miejsc organizujących przyjęcia weselne w plenerze posiada taki parkiet w swoim wyposażeniu.


Trudności jakie mogą się pojawić podczas przyjęcia weselnego na powietrzu.

Oprócz szeregu zalet, podczas organizacji przyjęcia weselnego w plenerze, a także w trakcie imprezy, możecie napotkać na kilka utrudnień. Na szczęście na wszystko jest rozwiązanie.


Niekorzystne warunki pogodowe

Trzeba uczciwie przyznać, że organizując przyjęcie weselne na powietrzu, jesteście zależni od warunków pogodowych. Jednym słowem - musicie być przygotowani na upał, wiatr i deszcz. Choć miesiące wiosenno-letnie dają największe prawdopodobieństwo pięknej pogody, ta ostatnia czasem płata nam figle.

By poradzić sobie z ewentualnymi trudnościami atmosferycznymi, zaopatrzcie się w namiot lub zadaszenie, które uchroni gości weselnych zarówno przed deszczem, jak i zbyt mocnym słońcem. Miejcie również w pogotowiu sporą ilość parasoli, które w razie opadów pomogą uczestnikom imprezy w przemieszczaniu się.


Duża ilość szczegółów organizacyjnych

Organizacja przyjęcia weselnego w plenerze wymaga ustalenia dużej ilości szczegółów i zaplanowania wielu rzeczy. Musicie przewidzieć różne scenariusze i znaleźć dla nich rozwiązanie. Jeśli czujecie, że sami nie podołacie temu wyzwaniu lub zjada Was stres przedślubny, skorzystajcie z pomocy konsultanta weselnego z Bielsko-Białej lub okolic. Najlepiej takiego, który ma doświadczenie w przygotowaniu przyjęć weselnych na powietrzu . Wedding planner będzie doskonałym wsparciem dla Was jako pary młodej i dopilnuje żeby wszystko przebiegło zgodnie z planem.Niepowtarzalne przyjęcie weselne w ogrodzie Restauracji Dębowej

Jeśli wizja przyjęcia weselnego zorganizowanego w plenerze jest Wam bliska, zapraszamy do Restauracji Dębowej. Oprócz naszych eleganckich sal bankietowych, mamy do wykorzystania ogród i sporej wielkości regionalny szałas girllowy.


Wesela w plenerze Bielsko Biała
Szałas grillowy w Restauracji Dębowej

Bielsko Biała to miejscowość, z której roztacza się piękny widok na beskidzkie szczyty. Organizując imprezy weselne w plenerze, chętnie wykorzystujemy ten krajobraz jako tło dla przyjęcia i atrakcję dla weselnych gości.


Jesteście zainteresowani szczegółami? Zapraszamy do kontaktu z nami.

109 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page