top of page
  • Zdjęcie autoraRestauracja Dębowa

Znajdź wymarzoną salę weselną cz.3 Najważniejsze atuty obiektu weselnego.

Wybierając idealną salę weselną, na początku zwykle kierujemy się głównie jej wyglądem. Kiedy emocje troszkę opadną, do głosu dochodzi rozsądek. Warto wtedy zadać sobie pytania czy wybrana przez Was perełka, posiada odpowiednie udogodnienia, które pomogą w sprawnej organizacji Waszego przyjęcia. Chcecie wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.


Klimatyzacja i ogrzewanie.

Jeśli termin przyjęcia weselnego przypada na miesiące letnie, warto zwrócić uwagę czy wybrany lokal, posiada klimatyzację. Analogicznie jest z ogrzewaniem sali na przyjęciach organizowanych zimą.

Klimatyzowaną salę weselną ma w swojej ofercie większość obiektów zajmujących się organizacją wesel. Dobrze jest jednak upewnić się, że podczas upalnego wieczoru Wasi goście nie rozpłyną się na parkiecie, bo klimatyzacja akurat się zepsuła.


Szatnia dla gości weselnych.

Tutaj również znaczenie ma pora roku, w której zdecydujecie się zorganizować przyjęcie weselne. W lecie raczej nie używamy okryć wierzchnich, ale jesienią i zimą już tak. Szatnia będzie wtedy niezbędna, by goście weselni nie musieli wnosić swoich płaszczy na salę. Jest to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Ubrania przechowane w szatni, nie zajmą cennego miejsca na sali weselnej i nie zaburzą jej wystroju.

Szczegóły użytkowania szatni przez gości w dniu przyjęcia, trzeba ustalić z managerem sali. Ważne jest to, by goście mieli do niej dostęp i pewność, że ich rzeczy nie zaginą. W szatni oprócz płaszczy i kurtek, lepiej jednak nie zostawiać cennych rzeczy.

Indywidualną kwestią obiektów weselnych jest to, czy wejścia do szatni pilnuje portier, czy też para młoda dostaje klucz, który ma do dyspozycji przez czas trwania wesela.


Utrzymanie czystości podczas przyjęcia.

Zdarzyło wam się korzystać w miejscu publicznym z niezbyt czystej toalety? Mało komfortowe, prawda? W eleganckiej sukience lub garniturze, z pewnością jeszcze bardziej..

Zadbajcie o temat utrzymania bieżącej czystości obiektu podczas organizacji swojego przyjęcia weselnego. Dowiedzcie się czy podczas trwania imprezy ktoś z personelu będzie czuwał nad porządkiem w newralgicznych miejscach w lokalu, takich jak:

  • toalety,

  • przewijaki,

  • kącik dla mamy karmiącej,

  • korytarz,

  • miejsce dla palących.

Przy wyborze miejsca na wesele, jest to ważna kwestia do ustalenia z właścicielem sali. Wpływa ona bezpośrednio na komfort gości weselnych jak i pary młodej.


Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wasi goście weselni to różni ludzie - młodsi, starsi, sprawni i mniej sprawni. Dla ich bezpieczeństwa warto dopytać managera sali o to, czy obiekt posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, które poruszają się na wózku. Duży obiekt weselny, powinien posiadać windę mieszczącą wózek inwalidzki, potrzebne podjazdy oraz toaletę przystosowaną dla osób poruszających się w ten sposób.


Otoczenie sali weselnej i parking.

Przy wyborze odpowiedniej sali, zwróćcie uwagę na najbliższe otoczenie obiektu weselnego. Atutem będzie na pewno jeśli lokal posiada swój ogródek, plac zabaw lub chociaż taras. Podczas trwania przyjęcia, goście będą się przemieszczać, tworzyć między sobą grupki. Dodatkowa przestrzeń urozmaici im czas i sprawi, że impreza będzie ciekawsza.


Bliskość miejsc noclegowych.

To temat nieodłączny przy organizacji wesel, zwłaszcza tych na dużą ilość gości. Część z nich zapewne przybędzie na Wasz ślub z daleka i będzie chciała zostać na noc. Przez wynajęciem sali na przyjęcie weselne, dobrze jest zorientować się czy w pobliżu znajdują się hotele lub inne miejsca noclegowe. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest obiekt weselny połączony z hotelem. Goście mogą podczas imprezy udać się do pokoju, jeśli potrzebują np. chwilę odpocząć. Na pewno docenią to również rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze.


A jak jest w Restauracji Dębowej?

Jesteśmy obiektem, który parze młodej chcącej u nas zorganizować przyjęcie weselne, zapewnia wszystkie wyżej wymienione udogodnienia. Dbamy zarówno o komfort temperaturowy, czystość obiektu podczas trwającej imprezy, a także o możliwość swobodnego poruszania się po lokalu przez osoby z niepełnosprawnością ruchową.

W pobliżu sali weselnej zlokalizowane są: parking, plac zabaw i tereny zielone.

Nasz budynek jest bezpośrednio połączony z budynkiem hotelu, co daje gościom weselnym możliwość wynajęcia pokoju. Nasz zaprzyjaźniony Hotel Szyndzielnia oferuje naszym gościom zniżki na noclegi.

26 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page