top of page
  • Zdjęcie autoraRestauracja Dębowa

Znajdź wymarzoną salę weselną - najważniejsze porady.

Zaktualizowano: 26 cze 2023

Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych klientów jest na etapie szukania sali by zorganizować przyjęcie weselne. Ponieważ Restauracja Dębowa i jej załoga, urządziła już niejedno wesele, chcielibyśmy się z Wami podzielić poradami na temat poszukiwania idealnej sali. Wiemy, że dla każdej pary młodej "idealna" będzie czym trochę innym, jednak mamy nadzieję, że cykl naszych krótkich artykułów w tej tematyce, nieco przybliży Wam na czym powinniście się skupić wynajmując salę weselną, a właściwie przed jej ostatecznym wyborem.

Wymarzona sala weselna w Bielsku-Białej

O co pytać przy wyborze sali weselnej?

Można się spodziewać, że będzie to całkiem długa lista pytań - oczywistych i nieoczywistych. Będziemy o nich szczegółowo pisać i omawiać je w kolejnych wpisach. Jedno jest pewne - przed wyborem miejsca, dobrze jest sporządzić taką listę, ustaloną na podstawie Waszej wizji przyjęcia weselnego. Następnie nie pozostaje nic innego jak umówić się z managerem lub właścicielem sali i przy okazji oglądania lokalu, zacząć rozmowę pytając o istotne dla nas kwestie. Poniżej znajdziecie najbardziej oczywiste i podstawowe sprawy, od których zacznie się rozmowa.

Termin przyjęcia weselnego i dostępność sali weselnej.

Jeśli obiekt jest lubiany i ma już swoją renomę, z dostępnością terminów może być różnie. Dobrze jest więc wynajęciem sali weselnej zainteresować się dużo wcześniej przed ustalonym terminem zaślubin. Zdarza się, że para młoda nie ma jeszcze zarezerwowanego terminu ślubu w kościele lub urzędzie - wtedy można ustalić termin przyjęcia z managerem sali weselnej z większą elastycznością.


Sale weselne - terminy i dostępność | Restauracja Dębowa

Ilość gości, a wielkość sali.

Aby sala weselna była odpowiednia na przyjęcie, musicie mniej więcej wiedzieć jaka liczba gości może pojawić się na waszej uroczystości. Oczywiście nie będziecie znać dokładnej liczby i nie o to chodzi. Istotny jest rząd wielkości - czy będzie to skromne przyjęcie na 30 osób w kameralnej sali bankietowej, średnie wesele na +/- 100 osób, czy raczej huczna zabawa na 250 gości weselnych. Wielkość sali weselnej musi z tym współgrać, tak by wszyscy się pomieścili i czuli komfortowo.

Lokalizacja sali weselnej.

Organizując przyjęcie z okazji ślubu, warto rozglądnąć się w pierwszej kolejności za miejscem w miarę blisko położonym od kościoła lub urzędu. Zbyt długi dojazd do restauracji lub domu weselnego, niepotrzebnie zmęczy gości i skróci czas przyjęcia. Ustalcie w jakim obszarze chcecie zorganizować wesele i zróbcie listę ciekawych sal weselnych w wybranej okolicy.


To trzy według nas najbardziej podstawowe pytania jakie powinniście wziąć pod uwagę rozpoczynając poszukiwanie sali weselnej. Jeśli chcecie poznać inne, zapraszamy do zaglądania na naszego bloga, będziemy regularnie starać się opisywać kolejne kwestie, które pomogą Wam zorganizować przyjęcie w odpowiedniej sali.

76 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page