top of page
 • Zdjęcie autoraRestauracja Dębowa

Organizacja małego przyjęcia weselnego: najlepsze porady i inspiracje

Zaktualizowano: 26 cze 2023

Wielkimi krokami zbliżacie się do organizacji przyjęcia weselnego. Rozglądacie się za salą weselną, tworzycie listę gości, rozmawiacie z przyjaciółmi, którzy sami niedawno byli na etapie przygotowań. I coraz bardziej dociera do Was jedno: duża impreza, to coś zupełnie nie w Waszym stylu. Okazuje się, że obydwoje marzycie o kameralnym przyjęciu zamiast wesela na 200-300 osób. Jak się za to zabrać? Mamy dla Was kilka porad.


Małe przyjęcie weselne | Restauracja Dębowa Bielsko-Biała

Małe przyjęcie weselne - dlaczego jest wyjątkowe?


Kameralne przyjęcie weselne to impreza, na której będzie się bawić około 50-70 gości. Choć to nadal przyjęcie poświęcone celebracji Waszego dnia ślubu, ma ono nieco inny charakter i różni się od hucznego wesela.

Dlaczego małe wesele jest wyjątkowe i w czym jest inne od dużego? Zobaczcie:

 • mniejsza ilość gości weselnych, pozwoli Wam spędzić więcej czasu w gronie najbliższych osób - podczas tej nocy z pewnością znajdziecie czas dla każdego Waszego gościa, co stworzy wiele pięknych i trwałych wspomnień

 • organizując przyjęcie weselne w kameralnym stylu, ograniczacie swój stres związany z całym procesem planowania i koordynacji imprezy

 • małe wesele możecie zorganizować w wyszukanym i nietypowym miejscu: stylowej restauracji, romantycznym ogrodzie, czy we wnętrzu w stylu boho - macie tutaj większe możliwości niż przy dużym przyjęciu

 • w przypadku kameralnego przyjęcia możecie bardziej skupić się na dobrej jakości kuchni, układając szczegółowo składniki obiadu weselnego i reszty menu; analogicznie jest z fotografem czy zespołem muzycznym

 • dobrze zaplanowane małe przyjęcie weselne to dla Was odczuwalne oszczędności, które możecie przeznaczyć na początek wspólnej drogi życiowej lub inne wydatki.


Praktyczne wskazówki na urządzenie kameralnego przyjęcia weselnego


Wbrew temu co czasem można usłyszeć o małych imprezach, rozmiar przyjęcia weselnego, nie ma żadnego wpływu na to, czy będzie ono udane. Zapraszając niewielką ilość osób na wesele, wśród gości znajdzie się Wasza najbliższa rodzina i przyjaciele. Z takim składem raczej nie powinniście się martwić o to czy zabawa się rozkręci.


Organizacja małego wesela | Restauracja Dębowa Bielsko-Biała
Małe przyjęcie weselne może okazać się najlepszą imprezą

Część organizacyjnych spraw będzie pokrywać się z tymi, które trzeba ogarnąć w przypadku dużego wesela. Jednak dzięki temu, że dotyczą one mniejszej ilości osób, możecie bardziej je dopracować, a nawet zająć się nimi osobiście z większą uwagą.


Zobaczcie co możecie zrobić sami:

 • Zaproszenia ślubne i winietki - mniejsza ilości gości weselnych oznacza mniejszą ilość zaproszeń, może warto więc zrobić je własnoręcznie? Będą niepowtarzalne i możecie stworzyć je według własnego pomysłu.

 • Dekoracje miejsca przyjęcia - ustalcie styl przyjęcia i zadbajcie o szczegóły, takie jak piękne oświetlenie, kwiatowe kompozycje i przemyślane elementy wystroju.

 • Tort weselny na mniejsze przyjęcie weselne będzie miał rozmiar M a nie XXXXL, warto więc postawić tutaj na jakość składników i walory smakowe. Może ktoś z Waszej rodziny lub przyjaciół ma talent do wypieków lub zajmuje się tym zawodowo i chętnie podejmie się tego zadania?

 • Zainwestujcie w dobrego fotografa - z racji mniejszego rozmiaru imprezy, ma on szansę na uchwycenie wielu wyjątkowych momentów przyjęcia. Zdjęcia z Waszego wesela mogą okazać się przepiękną pamiątką, na której po latach zobaczycie wiele emocji i szczegółów tego wyjątkowego dnia.


Jak stworzyć niezapomniany klimat przyjęcia weselnego dla niewielkiej ilości gości?


Wiecie już, że zamiast hucznej imprezy, chcecie zorganizować małe przyjęcie weselne. Ale równocześnie marzycie by miało ono niepowtarzalny klimat, a Wasi goście byli oczarowani tym co przygotowaliście.

Co może pomóc w stworzeniu wyjątkowej atmosfery jaka będzie Wam towarzyszyć przez całą noc? Mamy kilka pomysłów:

 • zaaranżujcie ciekawie układ stołów weselnych - tak by Wasi goście mieli możliwość swobodnej rozmowy i przemieszczania się, a także by mieli z Wami stały kontakt

 • podziękowania dla Waszych gości weselnych - przygotujcie drobne niespodzianki dla uczestników imprezy, niech będzie to coś niebanalnego i spersonalizowanego


Podziękowania dla gości weselnych | Restauracja Dębowa Bielsko-Biała
Podziękowania dla gości mogą być oryginalne i spersonalizowane

 • harmonogram wydarzenia - ustalcie plan przyjęcia weselnego, tak by goście wiedzieli kiedy planujecie zorganizować dodatkowe atrakcje

 • zaplanujcie wspólne aktywności - zabawy, gry, konkursy angażujące Waszych gości, które równocześnie ich zintegrują i stworzą wiele niezapomnianych wspomnień

 • kameralne zakątki - jeśli macie taką możliwość, stwórzcie kilka zacisznych miejsc, gdzie można spokojnie porozmawiać i zrelaksować się.

Organizacja kameralnego przyjęcia weselnego nie oznacza małej ilości przygotowań. Pozwala natomiast wielu spraw dopilnować samemu i bardziej się w nie zaangażować. Mała impreza weselna, którą dobrze zaplanujecie, może okazać się bardziej udana od przyjęcia na 200 osób. Jeśli czujecie, że chcecie w ten sposób zorganizować dzień swojego ślubu, skontaktujcie się z nami. W Restauracji Dębowej urządzamy również kameralne wesela.

73 wyświetlenia

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page